Forum ERA VHS  Strona Główna
FAQ  ::  Szukaj  ::  Użytkownicy  ::  Grupy  ::  Galerie  ::  Rejestracja  ::  Profil  ::  Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości  ::  Zaloguj

» Arnold Schwarzenegger «

Idź do strony 1, 2  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ERA VHS Strona Główna » Niezniszczalni
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Gieferg
CAPTAIN SKULLET
PostWysłany: Czw 8:39, 27 Lut 2014 Powrót do góry



Dołączył: 21 Lut 2014

Posty: 1521
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 5 razy
Ostrzeżeń: 0/3



Wiadomo, obok Sly'a największy action hero jakiego nosiła Ziemia.

Od czasu Conana Barbarzyńcy, przez całe lata 80-te Arnold występował w kolejnych filmach ugruntowując swoją pozycję gwiazdy kina akcji - Terminator, Commando, Predator, Running Man czy mniej znane Red Heat i Raw Deal, próbował też sił w komedii (Twins) nawet z niezłym skutkiem. Potem przyszła pora na Total Recall i Terminatora 2, który zaprowadził Arniego na szczyt. Potem była klapa w postaci Last Action Hero, za to lepiej poradził sobie kolejny film nakręcony we współpracy z Cameronem "True Lies". Następnie Arnold wystąpił w dwóch takich sobie komediach (Junior, Jingle all the way), do których sam nie mam raczej ochoty wracać, w nawet niezłym Egzekutorze, po czym popełnił jeden z większych błędów w swojej karierze ładując się do beznadziejnego Batmana i Robina. Co prawda po czymś takim nie mogło już być gorzej, ale dobrze też nie było. Przez kolejne lata nie powstał żaden film z Arnoldem, który bym uznał za wart obejrzenia więcej niż raz, a ten stan rzeczy zmienił dopiero Terminator 3 w 2003 roku, jednak zaraz po nim Arnold zakończył aktorską karierę i zajął się polityką.

Przyszło długo poczekać na kolejne pojawienie się Arniego na dużym ekranie. Miało to miejsce w "Niezniszczalnych", co prawda rola minimalna, ale wkrótce przyszła pora na kolejne. Póki co jednak po swoim powrocie Arnold nie pojawił się w większej roli w żadnym filmie, który mógłbym nazwać dobrym. Zobaczymy co pokaże w Sabotage i Expendables 3. Mówi się też o jego udziale w kolejnym Terminatorze i Conanie, jak dla mnie akurat z tym powinien sobie dać spokój.

Moje pierwsze wspomnienie związane z Arnoldem, to zdjęcie z Conana Niszczyciela w "Świecie Młodych", zainteresowało mnie chyba głównie ze względu na skojarzenie z He-Manem, którego wtedy oglądałem. Jakiś czas później udało się obejrzeć z kaset u znajomych Herkulesa w nowym Jorku i Running Mana, z kolei od kolegi ze szkoły dowiedziałem się o Predatorze. Jakiś czas później obejrzałem Terminatora 2 i wtedy się zaczęło nadrabianie znajomości filmografii Arniego.


Post został pochwalony 0 razy

Ostatnio zmieniony przez Gieferg dnia Czw 10:57, 27 Lut 2014, w całości zmieniany 4 razy
Zobacz profil autora
Goro Gondo
wymiatacz
PostWysłany: Pią 18:32, 28 Lut 2014 Powrót do góry



Dołączył: 23 Lut 2014

Posty: 589
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 2 razy
Ostrzeżeń: 0/3

Ja zacząłem znajomość ze Schwarzeneggerem od "Last Action Hero", które ojciec mi puścił z VHS. Sam film podobał mi się (wtedy), ale na punkcie Schwarzenggera to wariacji dostałem. Potem jakoś obejrzeliśmy "Terminatora" na Polsacie koło 2003r. to była emisja o 21:45 w paśmie Megahit, pamiętam ten dzień, przychodzę ze szkoły (pierwsza klasa), potem ojciec wraca z roboty, w ręce trzyma program telewizyjny "magazyn" i pokazuje "patrz co dzisiaj będzie". Potem był "Predator" w 2004r. na Polsacie, albo też nawet w 2003 i też wspólny seans w wakacyjny wieczór. Potem było pasmo "Arnold Schwarzengger w jedynce" i nadawali "Czerwoną Gorączkę", "Conan Niszczyciel" i coś jeszcze jednego. No, a potem im starszy byłem, tym więcej oglądałem filmów z Arnoldem. Akurat początki z Arnoldem to dobrze pamiętam, ze Stallonem to chyba od "Na krawędzi" z VHS zacząłem, lub któreś Rambo w premierze TVN. A były jeszcze nocne seanse z Chuckiem Norrisem, na które chodziłem do dziadka (Polsat nadawał), czy Indianą Jonsem (TVP). Oj, było ciekawie.

Mówisz, że ostatnio nic dobrego nie było, a The Last Stand? Według mnie solidny film i godny powrót, przynajmniej mi się podobało nawet. Na pewno lepsze niż taki "Terminator 3", czy "Batman i Robin".


Post został pochwalony 0 razy

Ostatnio zmieniony przez Goro Gondo dnia Pią 18:34, 28 Lut 2014, w całości zmieniany 2 razy
Zobacz profil autora
Gieferg
CAPTAIN SKULLET
PostWysłany: Pią 18:42, 28 Lut 2014 Powrót do góry



Dołączył: 21 Lut 2014

Posty: 1521
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 5 razy
Ostrzeżeń: 0/3

Cytat:
w 2004r. na Polsacie, albo też nawet w 2003 i też wspólny seans w wakacyjny wieczór.


To ile miałeś wtedy lat? 8? I oglądałeś Predatora i Terminatora z ojcem? Cóż mogę powiedzieć...

Zdowe podejście Smile
W dzisiejszych paranoicznych czasach co niektórzy 8 latkowi boją się pokazać nawet Star Warsy czy Hobbita, bo tam przecież tyle przemocy i w ogóle na pewno mu to zniszczy psychikę.

Cytat:
a The Last Stand?


Do obejrzenia, ale nie mam ochoty na powtórkę.


Post został pochwalony 0 razy

Ostatnio zmieniony przez Gieferg dnia Pią 18:43, 28 Lut 2014, w całości zmieniany 2 razy
Zobacz profil autora
Goro Gondo
wymiatacz
PostWysłany: Pią 18:51, 28 Lut 2014 Powrót do góry



Dołączył: 23 Lut 2014

Posty: 589
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 2 razy
Ostrzeżeń: 0/3

No oglądałem i to nie raz. Z resztą u mnie była wypożyczalnia VHS, więc stale oglądało się podobne filmy i raczej nigdy nie było rygoru, że "to jest dla dorosłych". Oglądało się flmy właśnie z takimi aktorami i nikt nie uważał, że to może zgorszyć. Może dlatego, że wychowałem się na takich filmach to teraz nie reaguje "A kto to Stallone"?, czy "Oglądałeś Cobrę?", "Nie, a co to?", "No taki film ze Stallone z lat 80", "Eee, to takie stare, ja nie oglądam sprzed 2010 roku filmów".

Post został pochwalony 0 razy
Zobacz profil autora
LordGibson
zwykły user
PostWysłany: Pią 19:20, 28 Lut 2014 Powrót do góry



Dołączył: 24 Lut 2014

Posty: 16
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3

Ja poznałem Arnolda dzięki uprzejmośći Telewizji Polsat która chyba w 1994 roku puściła w sobote o 22 .00 ,,Uciekiniera ,, Cóż to był seans ! Dużo krwawej ,widowiskowej akcji ,ciekawa ,emocjonująca fabuła ,no i ten wspaniały ,charyzmatyczny ,niesamowicie umieśniony Arni sypiący niesamowitymi one -linerami ! A póżniej poszło już z górki ,miałem od kolegi na VHS Predatora nagranego z TVP1 ,obraz jeszcze czarno -biały ale co tam ogladało się .Potem Terminator na VHS ,chyba nawet był to pirat ,Kommando na TVP1 w sobote o 23. gdzieś tak w 1995 roku .

Post został pochwalony 0 razy
Zobacz profil autora
Mora
cienki bolek
PostWysłany: Pon 17:31, 17 Mar 2014 Powrót do góry



Dołączył: 17 Mar 2014

Posty: 1
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3
Skąd: Chorzów

Mi najbardziej kojarzy się on z Predatorem, myślę to jedna z niewielu tak dobrze zagranych ról.

Zresztą pamiętacie tą muzyczkę? Wink
Predator Helicopter Scene - Long Tall Sally
Niestety nie mogę podać linku...


Post został pochwalony 0 razy
Zobacz profil autora
on1983
wymiatacz
PostWysłany: Sob 14:08, 14 Lut 2015 Powrót do góry



Dołączył: 19 Sty 2015

Posty: 174
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 1 raz
Ostrzeżeń: 0/3
Skąd: Elbląg

Gieferg napisał:
Cytat:
w 2004r. na Polsacie, albo też nawet w 2003 i też wspólny seans w wakacyjny wieczór.


To ile miałeś wtedy lat? 8? I oglądałeś Predatora i Terminatora z ojcem? Cóż mogę powiedzieć...

Zdowe podejście Smile
W dzisiejszych paranoicznych czasach co niektórzy 8 latkowi boją się pokazać nawet Star Warsy czy Hobbita, bo tam przecież tyle przemocy i w ogóle na pewno mu to zniszczy psychikę.

Cytat:
a The Last Stand?


Do obejrzenia, ale nie mam ochoty na powtórkę.


Nie na temat ale coś mi przypomniało, kiedyś to były czasy, oglądało się za dzieciaka różna bajki z USA a tam wiadomo, i nikt nic sobie z tego nie robił. Ale ja o czym innym, mając chyba 8 albo 9 lat obejrzałem Koszmar z Ulicy Wiązów 3 Smile to nic, że potem po ciemku bałem się iść do kuchnia przez jakiś miesiąc ale ten horror jak i cała seria pozostała moim ulubionym z lat 80-tych Very Happy


Post został pochwalony 0 razy
Zobacz profil autora
Ibrahim
zwykły user
PostWysłany: Nie 17:30, 05 Kwi 2015 Powrót do góry



Dołączył: 05 Kwi 2015

Posty: 28
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3

Widziałem ostatnio Sabotage. Dawno nie oglądałem tak dennej sensacji która się nie kleji, gdyby to chociaż było w b klasowym sosie ale nie chcieli zrobić film z "poważną " intrygą , wkurza ten cały zespół Schwarzeneggera niby jednostka realizacyjna ale wszyscy oto takie gimbusy ze spluwami, z całego filmu naprawdę dobry tylko jest epilog ale trzeba się ostro przemęczyć te prawie 2 godziny aby się na niego doczekać.

Post został pochwalony 0 razy
Zobacz profil autora
Gieferg
CAPTAIN SKULLET
PostWysłany: Nie 17:32, 05 Kwi 2015 Powrót do góry



Dołączył: 21 Lut 2014

Posty: 1521
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 5 razy
Ostrzeżeń: 0/3

W ogóle od swojego powrotu na ekrany Arnold cienko przędzie. Last Stand i Escape Plan oglądało się w miarę bezboleśnie, ale nie są to filmy, do których miałbym ochotę wracać.

Post został pochwalony 0 razy

Ostatnio zmieniony przez Gieferg dnia Nie 17:34, 05 Kwi 2015, w całości zmieniany 2 razy
Zobacz profil autora
Ibrahim
zwykły user
PostWysłany: Pon 13:19, 06 Kwi 2015 Powrót do góry



Dołączył: 05 Kwi 2015

Posty: 28
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3

A czytałeś może Pamięć Absolutną czyli autobiografie z 2012. Książka mnie zawiodła. Za dużo o kulturystyce i polityce i skromnie na temat filmów. Plus na temat filmów można się dowiedzieć szokujących rzeczy Arni uważą rolę w Juniorze za swoją najlepszą. Mam nadzieję , że ktoś ode mnie odkupi tą pozycję.

Post został pochwalony 0 razy

Ostatnio zmieniony przez Ibrahim dnia Pon 15:07, 06 Kwi 2015, w całości zmieniany 2 razy
Zobacz profil autora
Gieferg
CAPTAIN SKULLET
PostWysłany: Pon 13:27, 06 Kwi 2015 Powrót do góry



Dołączył: 21 Lut 2014

Posty: 1521
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 5 razy
Ostrzeżeń: 0/3

Nie czytałem, a skoro

Cytat:
Za dużo o kulturystyce i polityce i skromnie na temat filmów.


To nie przeczytam.


Post został pochwalony 0 razy
Zobacz profil autora
Goro Gondo
wymiatacz
PostWysłany: Czw 16:29, 09 Kwi 2015 Powrót do góry



Dołączył: 23 Lut 2014

Posty: 589
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 2 razy
Ostrzeżeń: 0/3

Ciekawe jak wypadnie ten nowy film ze Schwarzeneggerem, co on gra ojca dziewczyny-zombie. Tytuł to chyba "Maggie" - sam pomysł jakoś średnio ciekawy, ale trailer zły nie był. No i Arnold z brodą.

Post został pochwalony 0 razy
Zobacz profil autora
Gieferg
CAPTAIN SKULLET
PostWysłany: Czw 19:47, 09 Kwi 2015 Powrót do góry



Dołączył: 21 Lut 2014

Posty: 1521
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 5 razy
Ostrzeżeń: 0/3

Generalnie filmów o zombie nie oglądam (poza Resident Evil 1-3 - a i to tylko dlatego że dobrze wspominam dwie pierwsze gry, w które grywałem na PSX, ale przy czwartym filmie już odpadłem i na więcej nie mam ochoty) więc i ten mnie niespecjalnie interesuje.

Post został pochwalony 0 razy
Zobacz profil autora
Ninja
wymiatacz
PostWysłany: Sob 13:01, 01 Sie 2015 Powrót do góry



Dołączył: 07 Mar 2014

Posty: 207
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 2 razy
Ostrzeżeń: 0/3

Rywale - Stallone vs. Schwarzenegger - Film domumentalny

https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=qIyrjT1wz2U


Post został pochwalony 0 razy
Zobacz profil autora
Grzegorz
zwykły user
PostWysłany: Pon 13:36, 22 Sty 2018 Powrót do góry



Dołączył: 11 Paź 2017

Posty: 23
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3
Skąd: Police

Najlepszy filmy z jego udzialem - Terminator 2 no i oczywiscie Running Man.
Mam nadzieje ze w polityce tez mu dobrze poszlo.


Post został pochwalony 0 razy
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ERA VHS Strona Główna » Niezniszczalni Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB :: TELEVISION theme by Kisioł . Programosy
 
Regulamin