Forum ERA VHS  Strona Główna
FAQ  ::  Szukaj  ::  Użytkownicy  ::  Grupy  ::  Galerie  ::  Rejestracja  ::  Profil  ::  Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości  ::  Zaloguj

» Janusz Kozioł «

Idź do strony 1, 2, 3  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ERA VHS Strona Główna » Lektorzy i tłumacze
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Gieferg
CAPTAIN SKULLET
PostWysłany: Nie 2:05, 23 Lut 2014 Powrót do góry



Dołączył: 21 Lut 2014

Posty: 1521
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 5 razy
Ostrzeżeń: 0/3

Ścisła czołówka. Dośc charakterystyczny głos, który utrwalił mi się w pamięci na skutek wałkowania nagrań trzech pierwszych częsci Obcego z TVNu, wcześniej, gdy czytał na pirackich VHSach (np Over The Top, Predator, Rambo II, Szklana Pułapka aka Brutalna Śmierć) głos miał nawet bardziej wyrazisty i słysząc te nagrania mam niemal wrażenie przeniesienia się w czasie o 20 lat wstecz. Klimat niesamowity, nawet Knapik takiego nie wyczaruje. Można było go usłyszeć w wielu filmach na TVNie, poza Obcymi min. Zabójcy, Krytyczna Decyzja, Szybki jak błyskawica, Glimmer Man, czytał Leona oraz Sędziego Dredda ze Sly'em na VHS, Gremliny 2 na Canal+, niestety na DVD pojawia się stosunkowo rzadko (ze swojej kolekcji kojarzę tylko Draculę Coppoli), choć przeczytał np całą serię Gangu Olsena.

Post został pochwalony 0 razy
Zobacz profil autora
Goro Gondo
wymiatacz
PostWysłany: Nie 16:46, 23 Lut 2014 Powrót do góry



Dołączył: 23 Lut 2014

Posty: 589
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 2 razy
Ostrzeżeń: 0/3

W czsach VHS jego głos był bardzo dobry, tak samo w telewizji lat 90, ale ostatnio mnie irytuje swoim czytaniem i smętnym głosem. Na TVN można go często usłyszeć, ale na Polsacie też jest aktywny.

Post został pochwalony 0 razy
Zobacz profil autora
Oskitello
SZYCHA
PostWysłany: Pią 15:30, 24 Paź 2014 Powrót do góry



Dołączył: 22 Lut 2014

Posty: 746
Przeczytał: 3 tematy

Pomógł: 3 razy
Ostrzeżeń: 0/3

i pomyśleć, że ten człowiek został lektorem z takiego powodu, z jakiego został, ile razy o tym pomyślę, jest to dla mnie co najmniej niezwykła myśl Smile

[link widoczny dla zalogowanych]


Post został pochwalony 0 razy
Zobacz profil autora
Gieferg
CAPTAIN SKULLET
PostWysłany: Pią 16:09, 24 Paź 2014 Powrót do góry



Dołączył: 21 Lut 2014

Posty: 1521
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 5 razy
Ostrzeżeń: 0/3

Ciekawiej by było wiedzieć, o co chodzi Razz

Post został pochwalony 0 razy
Zobacz profil autora
Oskitello
SZYCHA
PostWysłany: Pią 16:51, 24 Paź 2014 Powrót do góry



Dołączył: 22 Lut 2014

Posty: 746
Przeczytał: 3 tematy

Pomógł: 3 razy
Ostrzeżeń: 0/3

No dobra, Hitchcockiem nie będę Smile

Otóż Dawno, dawno temu... Razz Janusz Kozioł został wyeliminowany z wojska, z powodu kontuzji podczas treningu Judo. Leżąc w szpitalu, słuchał sobie radia, w pewnym momencie leciała piosenka, którą postanowił nagrać na "ówczesny sprzęcik" aparat szpulowy. Nagrywał, nagrywał i w pewnym momencie radio tą piosenkę wyciszyło, Pana Janusza to w..kurzyło. Smile Zadzwonił do tego radia jako słuchacz, by im ten tego, a głos po drugiej stronie słuchawki - Pani Alina Rudnicka, postanowiła pod wpływem barwy głosu Pana Janusza, zaprosić go do pracy. Smile

Jako lektor pracuje od 1973 r. i myślę, że żaden inny znany lektor nie może się pochwalić tak oryginalną historią wstąpienia do tego zawodu. Smile Niestety obecnie i od pewnego czasu, jego głosu słucha mi się niewymownie ciężko (mam na myśli wyłącznie te nowsze nagrania lektorskie), w filmach czy w reklamach banku PKO. Jednak w Erze VHS wymiatał. Wink


Post został pochwalony 0 razy

Ostatnio zmieniony przez Oskitello dnia Wto 1:30, 29 Wrz 2015, w całości zmieniany 8 razy
Zobacz profil autora
KULTowy_2
zwykły user
PostWysłany: Pią 21:47, 24 Paź 2014 Powrót do góry



Dołączył: 11 Wrz 2014

Posty: 36
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3

Stary, odgrzany kotlecik. Chyba każdy "FAN" tej dziedziny zna to. Razz

Post został pochwalony 0 razy
Zobacz profil autora
Gieferg
CAPTAIN SKULLET
PostWysłany: Pią 21:53, 24 Paź 2014 Powrót do góry



Dołączył: 21 Lut 2014

Posty: 1521
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 5 razy
Ostrzeżeń: 0/3

Chyba nie.

Post został pochwalony 0 razy
Zobacz profil autora
Oskitello
SZYCHA
PostWysłany: Sob 20:06, 25 Paź 2014 Powrót do góry



Dołączył: 22 Lut 2014

Posty: 746
Przeczytał: 3 tematy

Pomógł: 3 razy
Ostrzeżeń: 0/3

KULTowy_2 napisał:
Stary, odgrzany kotlecik. Chyba każdy "FAN" tej dziedziny zna to. Razz


Dlatego nie ująłem tego w pierwszym poście, co nie znaczy, że ktoś może tego nie znać i że taka informacja nie miałaby się znaleźć w tym temacie, post Gieferga zwrócił na to moją uwagę. Przy okazji polecam zapoznać się z materiałem programu TVN Uwaga, pod tytułem "Kulisy Sławnych Głosów" z 2008 r. w którym wystąpili Tomasz Knapik, Janusz Kozioł i Xawery Jasieński (można ich m. in. zobaczyć siedzących przy jednym stole, widząc ten obrazek, aż nasunęła mi się myśl - szkoda, że zamiast Xawerego nie ma Lucjana Smile ). Niestety ten odcinek nie jest już dostępny na stronie programu, ale pamiętam, że walał się gdzieś rip po chomiku, którego niestety nie mogę teraz odnaleźć. Zostały pewne urywki:

od 8:37 - dowiecie się jaką piosenkę Panu Januszowi wyciszyli Smile
http://www.youtube.com/watch?v=_aETXIhByWU
i kawałeczek z początku, by dowiedzieć sie z ust Pana Janusza, jaki spotkał go największy komplement w pracy lektora Smile
http://www.youtube.com/watch?v=eCAEQXExdUc


Post został pochwalony 0 razy

Ostatnio zmieniony przez Oskitello dnia Sob 20:15, 25 Paź 2014, w całości zmieniany 1 raz
Zobacz profil autora
Ninja
wymiatacz
PostWysłany: Sob 16:22, 15 Lis 2014 Powrót do góry



Dołączył: 07 Mar 2014

Posty: 207
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 2 razy
Ostrzeżeń: 0/3

Dziś obejrzałem film Przychodzi facet do lekarza 2014. Na początku nie poznałem, że to Kozioł czyta. Chyba najgorsza wersja lektorska z nim z jaką dotychczas się spotkałem brzmi jakby przed chwilą płakał. Może ma jakiś kryzys czy problemy rodzinne że barwa stała się taka "nijaka". Sad

Post został pochwalony 0 razy
Zobacz profil autora
Oskitello
SZYCHA
PostWysłany: Sob 23:17, 15 Lis 2014 Powrót do góry



Dołączył: 22 Lut 2014

Posty: 746
Przeczytał: 3 tematy

Pomógł: 3 razy
Ostrzeżeń: 0/3

To raczej jest sprawa samego wieku, jego głos się po prostu wypalił. Nadal jednak pracuje jako lektor i takich przykładów o których piszesz znajdzie się niestety kilka. Myślę, że On wciąż się przykłada do tego zawodu, ale wszystko stoi w sprzeczności z jego obecną barwą głosu. Przykro się go teraz słucha biorąc pod uwagę dawne warunki, cóż...

...nie do końca bez śladu, ale zrozumiecie
[link widoczny dla zalogowanych]


Post został pochwalony 0 razy

Ostatnio zmieniony przez Oskitello dnia Sob 2:36, 28 Mar 2015, w całości zmieniany 2 razy
Zobacz profil autora
Gieferg
CAPTAIN SKULLET
PostWysłany: Sob 23:29, 15 Lis 2014 Powrót do góry



Dołączył: 21 Lut 2014

Posty: 1521
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 5 razy
Ostrzeżeń: 0/3

Wiadomo, że to nie to co na piratach, ale w porównaniu z telewizyjnymi nagraniami z przełomu wieków nie jest jeszcze tak tragicznie. Zmiana głosu Łukomskiego bardziej mi przeszkadza prawdę mówiąc.

A Utta, Gudowski i Szydłowski trzymają się Smile


Post został pochwalony 0 razy

Ostatnio zmieniony przez Gieferg dnia Sob 23:30, 15 Lis 2014, w całości zmieniany 1 raz
Zobacz profil autora
Oskitello
SZYCHA
PostWysłany: Sob 23:49, 15 Lis 2014 Powrót do góry



Dołączył: 22 Lut 2014

Posty: 746
Przeczytał: 3 tematy

Pomógł: 3 razy
Ostrzeżeń: 0/3

Gieferg napisał:
w porównaniu z telewizyjnymi nagraniami z przełomu wieków nie jest jeszcze tak tragicznie


niestety jest


Post został pochwalony 0 razy
Zobacz profil autora
Gieferg
CAPTAIN SKULLET
PostWysłany: Nie 1:32, 16 Lis 2014 Powrót do góry



Dołączył: 21 Lut 2014

Posty: 1521
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 5 razy
Ostrzeżeń: 0/3

Jeśli to wyżej to miał być przykład, to ja tego nie słyszę.

Post został pochwalony 0 razy
Zobacz profil autora
Oskitello
SZYCHA
PostWysłany: Nie 1:57, 16 Lis 2014 Powrót do góry



Dołączył: 22 Lut 2014

Posty: 746
Przeczytał: 3 tematy

Pomógł: 3 razy
Ostrzeżeń: 0/3

Przecież Ninja podał przykład, znajdziesz to nagranie w sieci, a jeśli chcesz więcej to zapoznaj się chociażby z nową polską wersją Polsatu dla Nowhere To Run. Takie przykłady się mnożą, gdy czasem przełącza się kanały w tv, a podejrzewam, że również na oficjalnych wydaniach można się z tym niejednokrotnie spotkać.

Post został pochwalony 0 razy

Ostatnio zmieniony przez Oskitello dnia Nie 1:58, 16 Lis 2014, w całości zmieniany 1 raz
Zobacz profil autora
Gieferg
CAPTAIN SKULLET
PostWysłany: Nie 2:05, 16 Lis 2014 Powrót do góry



Dołączył: 21 Lut 2014

Posty: 1521
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 5 razy
Ostrzeżeń: 0/3

Mam szukać po necie przykładów, żeby udowadniać sobie, że jestem w błędzie? R U Kiddin' me? Smile

Na oficjalnych wydaniach (DVD/BD) się z nim praktycznie nie spotykam. Mam chyba tylko tylko jeden film, gdzie "fabrycznie" był Kozioł.


Post został pochwalony 0 razy

Ostatnio zmieniony przez Gieferg dnia Nie 2:08, 16 Lis 2014, w całości zmieniany 1 raz
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ERA VHS Strona Główna » Lektorzy i tłumacze Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Strona 1 z 3

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB :: TELEVISION theme by Kisioł . Programosy
 
Regulamin